קמטים, יופי ונראות

בחירה של תכשיט היא איננה דבר קל, בין אם מדובר בעגיל או  בשרשרת לאישה, לילד או לבעל גלומים בכל בחירה כזו לא מעט משתנים שונים במאמץ להשיג את הדגם המעולה ביותר עבורם או עבור עצמנו. אפשר לומר כמעט את אותו הדבר על בחירה של שעון, שהוא תכשיט יחסית חדש ביחס לתכשיטים עגילים וטבעות שבני האדם נוהגים ללבוש אלפי שנים. אך מבין כל התכשיטים הללו השעון הצליח להתפתח בצורה משמעותית ביותר, כאשר החל כמעט כתכשיט או כסמל סטטוס והפך לשעון עבודה, שעון ספורט ואפילו שעון חכם אשר לו לא מעט פונקציות שונות. על כן נשאלת השאלה, כיצד יש לבחור שעון נכון? נעזרנו במומחים של watch-factory.co.il והרי התשובות:

הצורך והתקציב

ניתן ליחס את שני המשתנים הללו כמעט לכל קנייה, אך כשמדובר בבחירת שעון המשתנים האלו יכולים להיות משמעותיים יותר מרכישות כאלו ואחרות. בין אם השעון נקנה עבורנו או עבור בן או בת הזוג חשוב להבין מה הם הצרכים עבור המשתמש, האם בעל השעון יבצע איתו ספורט במשך שעות רבות  או יצרך להיות חלק מלבוש מרשים לפגישות במהלך כל היום. ברגע שניתן יהיה לענות על השאלות הללו האפשרויות יצטמצמו, וכאשר זה יקרה חשוב יהיה להבין מה הוא גובהה התקציב לרכישת השעון. ברכישת שעון יוקרתי התקציב יכול לנוע החל מ250 שקלים ועד לעשרות אלפי שקלים, אם מדובר בשעון ספורט העלויות יכולים להסתכם גם בחמישים שקלים.

גדלים ורצועות

ככל שזה קשור לשעונים, הגודל כן קובע! בין אם מדובר בקוטר השעון ובין אם מדובר ברצועה חשוב מאוד להכיר את המידות בכדי לבצע האתמה ליד אשר תלבש את השעון. בכל הקשור לרצועת גברים האורך של רצועות השעון נעות בין 19 עד 21.5 סנטימטר, ואילו עבור נשים האורך נע בין 16.5 עד 19. בכל הקשור לקוטר השעון, גודל הקוטר המקובל נע בין 34-50 מ"מ כאשר 50 מ"מ נחשב לדי גדול ויש שיומרו אפילו מוגזם. הקוטר המומלץ עבור נשים נע בין 22 מ"מ עד ל34 מ"מ וזאת על מנת לא ל"להעמיס" על יד המתהדרת בעוד תכשיטים.