קמטים, יופי ונראות

בריחת שתל היא מצב שבו שתל חזה מחליק מתחת לקו הטבעי של החזה שממש מתחת לשדיים והפטמה נראית גבוהה יותר במקום בו נפל השתל. מצב זה שכיח יחסית בקרב נשים רזות מאוד שיש להן מעט מאוד רקמות שד והוא אופייני לניתוחים בהם השתל הוחדר מעל לשריר החזה. לרוב הסיבה לכך היא היווצרות של כיס או חלל מתחת לשתל עצמו שאליו השתל מחליק. במרבית המקרים הבעיה נוצרת מספר חודשים לאחר ניתוח הגדלת החזה ומתוקנת בפרק זמן סביר, עם זאת ישנם מקרים בהם התופעה מתרחש לאחר מספר שנים והסיבה לכך היא שתלים כבדים מדי שהוחדרו דרך חתכים בבית השחי ולא בצורה הרגילה. מקרים של שתלים כבדים מדי תועדו גם אצל מנתחים ותיקים, אך עם זאת מרבית המקרים נוצרים כתוצאה מחוסר ניסיון של מנתחים מה שמראה שוב את החשיבות של בחירת מנתח  מנוסה.
הבעיה יכולה להופיע בשני סוגי השתלים הן שתלי סיליקון והן שתלי סלין ובכל מרקם (חלק או מחוספס) ובכל צורה (עגולה או אגס). הבעיה ניתנת לתיקון בצורה פשוטה יחסית אך לא בהכרח שהמנותחת תעדיף לתקן את המצב אצל המנתח שניתח אותה ותרם ליצירת הבעיה. מצד שני במקרים רבים ישנו זיכוי או פיצוי חלקי או מלא על תיקונים מסוג זה וכך נשים בוחרות כן לתקן אצל אותו מנתח או אצל מנתח אחר מאותה מרפאה.
בתיקון מוחלפים השתלים הישנים בחדשים וסגירת החללים שאפשרו את החלקת השתל ובמקרים קיצוניים גם נוספים תפרים בחציו התחתון של השד כדי לכוון את הקפסולה למיקום גבוה יותר בחזה. במקרים עוד יותר קיצוניים מבוצעת הרמת חזה כדי להחזיר את החזה למצבו המקורי.
ניתוח התיקון ימשך בדרך כלל בין שעה לשלוש שעות ותלוי בכמות העבודות המשחזרות שיש לבצע. נדרשת התאוששות לאחר הניתוח כמו בניתוח הגדלת חזה רגיל של כארבעה שבועות שבמהלכם מומלץ להקפיד על מנוחה ולהימנע מפעילות גופנית מאומצת. בתקופה זו כדאי גם לעשות שימוש בחזיית ספורט או חזייה תומכת ומקבעת.