קמטים, יופי ונראות

עצים הינם חלק חשוב מאוד ממרקם החיים שלנו, הם מספקים לנו צל, מספיק לנו פרי ובלא מעט פעמים גם מקום לשבת בו. יחד עם כל אלו עצים אחראים על ניקיון של האוויר אותו אנחנו נושמים, הם מנפים מהאוויר את הזוהמה שנדבקת אליו ומעבירים לנו אוויר חדש במתנה. אפשר לומר שעצים מהווים עבורנו כמעט מרכז לחיים, ולכן המחשבה על שתילת עץ הינה דבר שהוא בראשיתו מבורך. אך יחד עם הרצון לשתול עץ מגיעים לא מעט דברים שחשוב להכיר, הראשון מבניהם הוא ההבדל שבין עצי פרי לעצי נוי, מה חשוב להכיר בהם ועד כמה מורכבים ושונים הם.

עץ נוי

בבחירת עץ נוי יש להתחשב בלא מעט פרמטרים כאלו ואחרים, החל מהסביבה שלו, האם עץ הנוי משתלב בצורה טובה בצבע שיהיה סביבו? או שיוסיף צבע בעצמו ואם כך איזה צבע נוכל לקבל מהפריחה שלו?
עם זאת ישנם כללים שתקפים גם לעצי הפרי, כמו האם ישנה מגבלה לגודל העץ? הבנה של תחזוקה שוטפת במהלך עונות המעבר וזמן הנשירה של העצים. את עצי הנוי תוכלו למצוא במצבים גידול שונים, החל מגודל קטן עד בינוני ועד לעצים בגירים שהעתקה שלהם מתבצעת בעזרת מנוף. עצי נוי צורכים לא מעט שמש, יש לקחת את זה בזמן הגידול שלהם, שכן אפשר לראות זאת בגודל הגזע של העץ וככל שיהיה דק יותר כך התאמץ להגיע אל אזור מואר ולהפך.

עץ פרי

עץ פרי הוא בהחלט השקעה לטווח הארוך, הגדילה שלו דומה לא מעט בחינוך של ילד והוא דורש לא מעט הבנה וגישה נכונה בשביל שהעץ יצא ישר ולא ילך בדרך "רעה". ההמלצה היא לקנות עץ פרי בגודל די גדול, בין שנתיים לשלוש, כך הוא יוכל להינטע בצורה טובה יותר. בין עצי הפרי הלא נשירים תוכלו למצוא עצים כמו לימון, תפוזים, קלמנטינות וליים. חשוב לזכור כי עבודה שוטפת אחר עץ הפרי תניב פירות איכותיים, החל מדישון נכון ועד להשקיה נכונה ומתונה. כל אלו עם שמירה על אזור העץ מעשבים יכולה להפוך את פירות העץ להרבה יותר מתוקים.