קמטים, יופי ונראות

בתקופה האחרונה גילינו אמת מפתיעה – בני הזוג שלנו וגם הילדים הם אמנם הכי יקרים וחשובים לנו ובאמת שהיינו נזרקים בשבילם מתחת לאוטובוס כדי להציל את חייהם אבל לחיות איתם יום יום, זה קצת יותר קשה. 

כן, זה בסדר לצחוק על המצב קצת. ללא ספק החיים שלנו עוברים כעת הרבה טלטלות ואנחנו מגלים הרבה דברים שאולי לא הבנו כמה שהם איבדו צורה טובה ובריאה. 

אין פה אשמה. חיינו עמוסים ועסוקים וכולנו גם אגואיסטים גדולים. זו האמת. דברים שהיו באים בטבעיות בעבר,  היום מצריכים מאמץ מודע מצידנו והרבה רצון טוב. התרגלנו שחיינו הם בעיקר עבודה, והזמן עם האהובים והיקרים לנו נספר בדקות בודדות של ביחד ביום. זה אומר שהשרירים הפנימיים שלנו קצת התנוונו. האגו שבנו גדל כל הזמן ומרחיק אותנו אחד מהשני ולהסתדר, לוותר, להתקרב, או להכיר באמת את האנשים שאיתנו אלו דברים שצריך לתרגל ולהתרגל אליהם מחדש. 

חוסר האיזון האישי שלנו הוא חוסר האיזון שקיים בכל האנושות והוא מתבטא בכל רמות חיינו. לכן הטבע החכם נחלץ לעזרתנו. זה לא מרגיש כך כרגע אבל הטבע שולח לנו תופעות כדי לאזן אותנו מחדש ולעזור לנו לשנות את החיים, לטפל בטיב הקשרים בין האנשים. כל הבעיות, ממשבר האקלים ועד הקורונה, באות כדי שנבין שצריך לעשות חושבים ולסדר את היחסים. לא נולדנו בשביל לעבוד או לברוח ממחשבות וממקשרים אוהבים ועמוקים עם אנשים. אם רק היינו מנסים להירגע קצת ולתמוך אחד בשני היינו מצליחים לראות איך מנסים לתת לנו מתנה. להכיר מחדש את עצמנו ואת האנשים היקרים שבחיינו.

נכון, זה לא קל. כל אחד סגור בתוך בועה אבל אם קצת נתאמץ, נפתח קצת יותר את הלב, הטבע יאזן אותנו ונוכל להתחיל לבנות מחדש יחסים נכונים בינינו. הלב הוא שריר והוא ילמד בחזרה להראות זה לזה חיבה, אכפתיות ודאגה. אין דרך אחרת, "אדם בתוך עצמו הוא גר", בתוך סגר שנכפה לו על הלב והמפתח ליציאה מהבועה טמון ביחסים עם אחרים. זה לא קל לשמוע, זה נגד הטבע שלנו. אנחנו הרי מתפוצצים מבפנים כשדורשים מאיתנו להתחשב. אבל אלה החיים ועלינו להתאמץ כדי להרוויח! יש הרבה מה להרוויח – בית חם וטוב, חברות עמוקה, תמיכה ואהבה, וכן, להחזיר את הבריאות, כי הכל תלוי בטיב היחסים עם האנשים שבחיינו, נתקרב ונבריא, בגוף ובלב.