קמטים, יופי ונראות

אנטי אייג'ינג

כשאנחנו צעירים אנו יכולים לאכול הרבה מזון מהיר ולא לחוות את השפעותיו כמו כאשר אנחנו מבוגרים, אנו לא משמינים באותה צורה ולא סובלים מאותן בעיות בריאותיות כמו שאותו המזון היה גורם לנו בגיל מאוחר יותר. כך גם בטיפוח העור – כשאנו צעירים אנו משתמשים בסוגים שונים של תכשירים קוסמטיים ומעוללים לגופנו ולעורנו בעיות שונות ומשונות. ככל שאנו מתבגרים ומתקרבים לשנות השלושים והארבעים שלנו וקמטים מתחילים להופיע על פנינו ובמקומות שונים על גופנו, חשוב מאוד לחפש את הדרך הטובה ביותר להיפטר מהם במהירות ולנסות ולמנוע את הופעתם של קמטים נוספים. כדי לעשות זאת חשוב ללמוד על האפשרויות השונות העומדות בפנייך בטיפוח העור ולהתנסות במספר אפשרויות כדי ללמוד מה נכון עבורך ומה מסייע לך בהתמודדות עם נזקי ההזדקנות.

ניתן להסתכל על ההזדקנות בראייה ביולוגית כסוג של דלקת כרונית הנובעת מהצטברות של רדיקלים חופשיים רעילים ותפקוד חיסוני נמוך הפוגע במערכות השיקום וההתאוששות של הגוף כמו לדוגמא פגיעה בקולגן בעור שלנו שגורם לאובדן הגמישות של העור או להופעת אנזימים המפרקים את החומצה הילאורונית בגופנו ובכך מונעים מהעור לשמר את הלחות שלו ולהתייבש. כל אלו גורמים להופעת קמטים ולפגיעה בלתי הפיכה בעור.

הסתכלות זאת מחייבת אותנו לאמץ אורח חיים בריא יותר שמסייע להתמודד עם דלקות כרוניות כמו לדוגמא פעילות גופנית קבועה ומאומצת בכמות מספקת שמסייעת לחיזוק הגוף, תזונה בריאה ונכונה, נטולת סוכרים המזינים דלקות ועשירה בחומרים נוגדי דלקות וכן פעולות שונות לניקוי הרעלים מהגוף וצימצום החשיפה לרעלים נוספים. כמובן שזו גישה הוליסטית בריאותית וטבעית יותר המאפשרת מניעה ברמת המאקרו אך ברמת המיקרו לאחר הופעת קמט כזה או אחר ניתן לעושת שימוש באחד מאלפי הטיפולים השונים העומדים לרשותך. אנו נמצאים במובן זה בתקופה הטובה ביותר בהיסטוריה בה קיים שפע של פתרונות ובמחירים נוחים מאוד. כמה מהטיפולים הנפוצים ביותר שיכולים להסיר קמטי מצח בעור לדוגמא הם: מתיחות פנים, טיפולי לייזר שיכולים לסייע להסיר את שכבות העור העליונות ולאפשר לחדשות להופיע, טיפול בתדר גל רדיו או מה שמכונה אולטרא סאונד שמסייע בעידוד יצירת הקלוגן בתאים, הזרקת בוטוקס, הזרקת קולגן או חומצה הילאורונית ועוד.