קמטים, יופי ונראות

ניתן למצוא כיום טיפולים קוסמטיים מתקדמים שניתן לבצע אצל מנתחים פלסטיים או דרמטולוגים. טיפולים כגון מתיחות פנים, הזרקות שונות של חומרים החל מבוטוקס ועד חומצה הילאורונית, טיפולי לייזר או אולטרא סאונד, מזותרפיה, פילינג ברמות שונות החל מפילינג רגיל ועד פילינג עמוק ועד ועוד. היתרונות של טיפולים אלו הוא עצום אך עם זאת לעיתים הם יקרים מדי עבור האישה הממוצעת וגם דורשים לא מעט זמן והתעסקות החל מההכנה לטיפול, הטיפול עצמו וזמן ההתאוששות.
לכן מניעה היא מאוד יעילה הן כלכלית והן בריאותית. במובן זה ניתן להתייחס למניעה של הופעת הקמטים עצמם על ידי אימוץ הרגלי טיפוח עור נכונים או שימוש נכון בהבעות פנים, הימנעות מחשיפה מוגזמת לשמש ועוד או לחלופין למניעה של תהליכי ההזדקנות כולם שהקמטים הם סימפטום שלהם. התמודדות מראש עם ההזדקנות כוללת גם היא אימוץ הרגלים ואורח חיים המחייב יותר פעילות גופנית ופעילות גופנית סדירה, תזונה נכונה, ניקוי קבוע של רעלנים המגוף וחיזוק הגוף בחומרים נוגדי דלקות וחמצון.

עור חלק

ובכל זאת חשוב להכיר את הטיפולים הקוסמטיים המתקדמים משום שלא ניתן באמת להימנע לחלוטין מטיפול כזה או אחר ולכן חשוב להבין מהם היתרונות של כל טיפול ואיזה מהם נכון עבורך: זריקות בוטוקס נועדו לשתק את שרירי הפנים ולמנוע את התכווצותם. ללא התכווצות השרירים העור שעליהם אינו מתקמט וכך נוצר מראה עור חלק. טיפול נוסף הוא הזרקת קולגן שיכולה לעזור בהעלמת קמטים לזמן מה. מזותרפיה הוא טיול שמזריק לעור המון המון חומרים טבעיים ומועילים באמצעות מחטים דקות ורבות. פילינג הוא תהליך קילוף של שכבת העור העליונה של עור הפנים באמצעות חומרים כימיים המאפשר לשכבת עור תחתונה צעירה ובריאה יותר להופיע. פרט לטיפולים אלו קיימים גם תכשירים פשוטים ויעילים לשימוש יומיומי כגון משחות נגד הזדקנות על בסיס תמציות טבעיות כמו צמחים, עשבי תיבול, זרעים, מים, דבש, קרטין, וויטמין E וכו '. פרט להם קיימים גם לא מעט תכשירים תעשייתיים מוכחים על בסיס חומרים כימים שחשוב לעשות בהם שימוש מושכל ומצומצם.