קמטים, יופי ונראות

משבר הקורונה כמו גם משבר האקלים מגלה לנו את התלות ההדדית בה אנו חיים. נגיף שפרץ בסין הרחוקה, כבש במהרה את כל העולם. טובי המוחות, שוקדים על פיתוח חיסון, ממשלות בכל העולם מתמודדות עם השאלה איך נכון לנהל את המשבר. "חוקי הקורונה" מחייבים אותנו לשנות את היחס לזולת. האחר משפיע בצורה ישירה על חיי, אני תלוי בבריאות של השכן, ילדי תלויים בבריאות הזר, החופשה השנתית שלי תלויה בבריאות של מדינה אחרת. מדינה אדומה, מדינה ירוקה, אין לי אפשרות לתכנן, איך ומתי לקיים חתונה, תפילה,משחק כדורסל, הופעה. נראה כי דברים שפעם היו בשליטתי כבר לא.למה?! מה השתנה?! איזה כוח לא מאפשר לכל יחיד לנהל את חייו כרצונו? אם מסתכלים לעומק, הקורונה כמו איזה וירוס במחשב, נכנסה והשפיעה על תוכנת ההפעלה הכללית שלנו. נראה כי הקורונה הולכת להישאר איתנו בתקופה הקרובה ולכן חשוב ללמוד מה נדרש מאיתנו, על מנת לצאת מהמשבר.

הטבע האינטגראלי

לעומת האדם האגואיסטי כל חלקי הטבע פועלים בשיתוף פעולה, בקשרי גומלין עדינים המאפשרים את החיים על פני כדור הארץ. הדומם, הצומח והחי פועלים ומפעילים את מערכת הטבע ושומרים על איזון המערכת הכללית. נראה כי רק האדם הוא העבריין היחיד המפר את חוק הערבות, שלא דואג ליתר חלקי הבריאה כמו שדואג לעצמו, שמוכן להשמיד את הזולת ואף את הטבע לשם הנאת עצמו. הטבע הכללי חי בהרמוניה נפלאה, כל חלק בו תומך ביתר חלקי הבריאה בצורה מושלמת, כמו בגוף האדם – כל תא ואיבר משעבד את עצמו לכללות הגוף, ובכך דואג לסיפוקו עצמו ולחייתו עצמו.

הבחירה בידינו

חוק הערבות פועל בצורה אינסטינקטיבית על כל חלקי הבריאה חוץ מהאדם. על האדם פועל חוק האגואיזם, נראה שרק לאדם יש אפשרות בחירה, הבחירה אפשרית רק כאשר קיימות שתי אפשרויות מנוגדות אז אפשר לומר שהאדם בוחר. התקופה בה אנו חיים מיוחדת מאוד נראה כי כל ההיסטוריה התקימה כדי לתת לנו דוגמאות ונתוניים על מנת שנבחר בחיים שנבחר באהבת הזולת.