פירות יער נחשבים בשנים האחרונות לאחד מהסוגי הפירות הפופולריים, נוכל למצוא אותם החל ממזונות על ועד למנות שייק ואם ממש נבקש נוכל להוסיף חלק לא קטן מהן אל הפירות שלנו או לעשות מהם פירות. ומבין שלל פירות היער הפופולרי שביניהם הוא ללא ספק התות. הפרי שנמצא זמין במרבית השנה, מגיע בשנים האחרונות גם בגרסא הקפואה ומבשר לנו לא רק על רמת זמינות גובהה מבעבר אלא יכולת הרבה יותר מעולה ואפקטיבית לנצל את הערכים והוויטמינים המעולים הנמצאים בו.

ערכיו של תות קפוא

הרבה לפני שהתותים הפכו לפירות חשק בצרפת הם הכילו בתוכם לא מעט ערכים העוזרים לתפקוד הלב ולעוד מספר רב של מערכות הגוף, כך שבעזרת וויטמין B המצוי בכמות גבוהה במיוחד בתות נוכל לשמור על קצב דם תקים ועל כמות כולסטרול נמוכה. ולצד כל אלו נוכל לספוג לא מעט וויטמין C מתות קפוא או רגיל שכן אם תפוז מכיל כמות נאה של וויטמין C, שכן בתות שדה נוכל לקבל מעל ל160% מכמות הצריכה היומית שלנו. ומלבד כל אלו תות השדה מסוגל להעניק עוד לא מעט מזור לגוף שלנו, כחלק מתכונות פירות היער הם נחשבים למעולים לטיפול בדלקות פנימיות, כך שבמקרה ואתם סובלים מדלקת פרקים או דלקת פנימית באחד האיברים, דעו שתות שדה וכל פרי אחר יוכלו להיות המענה המושלם עבורכם.

מתכונים עם תות קפוא

לפני שנקפוץ אל רשימת המתכונים והמצרכים, כיום צריכה של פירות יער ופירות קפואים בכלל הפכה לפופולרית גם דרך שתיית שייק. לכן בשתיית שייק הכולל  בתוכו תות ופירות נוספים, נוכל להנות גם כן מהערכים המעולים של תות השדה ושל פירות אחרים. נשאיר אתכם עם הטעמים המרעננים ועם סלט מעולה הכולל תות שדה, ובשביל זה נצטרך 3 ראשי אנדיב פרוסים לרוחב, חבילה של לבבות חסה קרועים, בצל חתוך דק, 100 ג שמנת, 200 ג גבינה כחולה טחונה ו3 גרם תותים. ראשית יש לטחון את הגבינה הכחולה, לפרוס את התותים לכל צורה שנבקש ולאחר מכן נשטח את הגבינה הכחולה יחד עם השמנת. לאחר מכן נפרוס את תערובת החסות והבצלים ומעליהם נוסיף את התותים, לבסוף נזלף בשמן וינגרייט מעולה.